Andrew Parsonsas perrinktas Tarptautinio paralimpinio komiteto prezidentu

Andrew Parsonsas perrinktas Tarptautinio paralimpinio komiteto prezidentu

Tarptautiniam paralimpiniam komitetui (TPK) dar bent ketverius metus vadovaus Andrew Parsonsas. Brazilas laimėjo sekmadienį įvykusius rinkimus, kuriuose buvo vienintelis kandidatas ir surinko 98 proc. balsų. Už tai, kad A. Parsonsas liktų poste antrai kadencijai balsavo 156 iš 159 delegatų.

A. Parsonsas TPK prezidentu perrinktas per virtualiu būdu vykusią TPK Generalinės asamblėjos sesiją.

Pirmą kartą TPK vadovu brazilas buvo išrinktas 2017 m. ir prezidento poste pakeitė ilgametį organizacijos vadovą serą Philipą Craveną.

„Noriu padėkoti TPK nariams už paramą. Man didelė garbė būti perrinktam į šį postą. Karjerą pradėjau prieš 24 metus kaip Brazilijos paralimpinio komiteto stažuotojas. Būti perrinktam po ketverių, mano manymu, sėkmingų metų, yra fantastiška“, – sakė antrą kadenciją pradėjęs A. Parsonsas.

TPK viceprezidentu perrinktas buvęs Naujosios Zelandijos paralimpietis, plaukikas Duane Kale. Paralimpinis čempionas rinkimuose irgi nesulaukė konkurencijos.

„Pasveikinau A. Parsonsą su pelnyta pergale. Manau, konkurencijos rinkimuose nebuvimas ir absoliuti delegatų parama kalba už save. Per pastaruosius kelis metus paralimpinis judėjimas padarė pažangą.

Džiugu, kad nuo pasaulinio judėjimo ne tik neatsiliekame, bet kai kuriose srityse, galima sakyti, esame tarp pirmaujančių šalių. Pavyzdžiui, kalbant apie paraatletų integraciją į sveikųjų varžybas. Esame apie tai diskutavę su A. Parsonsu, mūsų nuomonės labai panašios.

Tikiu glaudžiu bendradarbiavimu au perrinktais TPK vadovais ir kaip Europos paralimpinio komiteto Vykdomojo komiteto narys. Ši organizacija turi didelį potencialą, mes turime idėjų ir mums reikalingas visų judėjimo narių palaikymas“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Generalinės asamblėjos sesijos metu išrinkta ir nauja TPK valdyba, kurioje bus šešios moterys, o tai yra rekordinis skaičius. Iš trylikos valdybos narių aštuoni yra paraatletai ir paralimpiečiai.