Andrius Skuja į ieties metimo finalą nepateko

Andrius Skuja į ieties metimo finalą nepateko

Andrius Skuja pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Dubajuje startavo ne itin sėkmingu pasirodymu F46 klasės ieties metimo rungtyje, kurioje į finalą nepateko. Geriausiu, antruoju bandymu Lietuvos atletas įrankį nuskraidino 45 metrus 69 centimetrus. Po pasirodymo lietuvis neslėpė, kad patekimui į finalą būtų prireikę itin plataus Fortūnos šypsnio.

A. Skuja aplenkė du varžovus ir galutinėje rikiuotėje liko vienuoliktas. Mūsų šalies sportininką po trijų bandymų nuo aštuntos vietos, leidžiančios patekti į finalą, skyrė puspenkto metro.

„Startą įvertinčiau nekaip. Žinojau iš anksto, kad po trijų metimų eisiu namo. Atvykęs į varžybas ir pamatęs starto sąrašus matai, kad varžovai meta 10 metrų toliau nei tavo asmeninis rezultatas. Aišku, nelabai geras jausmas eiti į sektorių su ta mintimi.

Na, bet stengiausi padaryti, ką galiu. Neaišku, kas būtų, jeigu gaučiau dar tris metimus. Bet, kaip sakoma, jeigu būtų močiutė turėjusi metalo, tai būtų pasigaminusi tanką“, – išėjęs iš ieties metimo sektoriaus liūdnai juokavo A. Skuja.

Čempionu tapo indas Singhas Sundaras Gurjaras (61 m 22 cm), sidabras atiteko Šri Lankos atstovui Dinešui P. Herathui Mudiyanselage’ui (60 m 59 cm), bronza indui Ajeetui Singhui (59 m 46 cm).

A. Skuja pernai tapo šios rungties Europos čempionu, bet sako, jog pasaulyje tai dar nieko nereiškia.

„Reikia dabar viską apgalvoti. Aišku, pasaulio čempionatas tai ne Europos pirmenybės. Su 50 metrų rezultatu pasaulio čempionate net nėra ką daryti“, – tiesiai šviesiai rėžė A. Skuja.

A. Skujos Dubajuje penktadienį dar laukia F46 klasės rutulio stūmimo varžybos.

Lietuvai planetos pirmenybėse iš viso atstovauja aštuoni sportininkai. Sekmadienio vakarą pasirodymą pradeda sprinteris Danas Sodaitis, besivaržantis T47 klasės 100 metrų bėgimo atrankoje.