Diskusijoje „Neįgaliųjų sporto perspektyvos“ – dėmesys treneriams

Diskusijoje „Neįgaliųjų sporto perspektyvos“ – dėmesys treneriams

Kaune pirmą kartą įvyko Lietuvos paralimpinio komiteto surengta diskusija „Neįgaliųjų sporto perspektyvos“. Dvylika paralimpinės rinktinės kandidatų trenerių, Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos, Lietuvos aklųjų sporto federacijos, Lietuvos paralimpinio komiteto vadovai aptarė sportininkų pasirodymus 2018 m. sezone, pristatė pasirengimo 2019 m. sezonui planus.

„Diskusijos idėja pasiteisino šimtu procentų. Turėjome galimybę pabendrauti su mūsų paralimpinės rinktinės kandidatų treneriais, išklausyti jų planus ir pageidavimus. Taip daug paprasčiau dėlioti planus ateinantiems metams, kurie bus ypatingai svarbūs, nes sportininkai kovos dėl kelialapių į 2020 m. Tokijo paralimpines žaidynes“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Pasak M. Biliaus, 2019 m. planuojama dar labiau didinti tarptautinių startų skaičių ir taip suteikti šansą sportininkams kuo geriau pasirengti svarbiausioms varžyboms Europos ir pasaulio čempionatams.

„Pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionatas kitąmet vyks dviem mėnesiais vėliau nei įprastai – lapkritį Dubajuje. Dėl to svarstome vėliau rengti Lietuvos čempionatus – ne birželį, o rugsėjį. Prieš tai lengvaatlečiams numatoma surengti treniruočių stovyklą Palangoje. Tikimės, kad tai padės išvengti ilgesnių laikotarpių be varžybų ir sportininkams bus lengviau išlaikyti formą“, – sakė M. Bilius.

Neįgaliųjų varžybų geografija kitais metais bus itin plati. Lietuvos lengvaatlečiai varžysis pasaulio čempionate Dubajuje, plaukikai startuos planetos pirmenybėse Malaizijoje, golbolo rinktinė dėl bilieto į paralimpiadą grumsis atrankos turnyre JAV ir Europos čempionate Vokietijoje.

„Labai svarbu, kad diskusijoje dalyvavo abiejų mūsų federacijų atstovai. Tai turi mums padėti geriau koordinuoti veiksmus, kuo efektyviau panaudoti finansinius ir žmogiškuosius resursus bendram tikslui – kokybiškam pasirengimui 2019 m. startams, kurie bus ypatingai svarbūs. 2019 m. ir federacijoms, ir mums bus finansiškai nelengvi, bet juk kalbame apie kelialapius į Tokiją“, – sakė M. Bilius.

Pasak Lietuvos paralimpinio komiteto prezidento, pirmą kartą surengta diskusija ateityje turės išaugti į dar didesnį renginį, kuriame treneriai patirties semsis iš sporto medikų, mitybos specialistų.

„Mūsų treneriai – šaunuoliai. Žemai lenkiame prieš juos galvas, nes dažnas dirba už centus, o dalis už darbą nieko negauna, kaip sakoma, darbuojasi iš idėjos. Norime suteikti treneriams galimybę tobulėti, plėsti akiratį, nes tai svarbu ir jiems, ir jų treniruojamiems sportininkams. Todėl ateityje planuojame į diskusiją įtraukti sporto medicinos, sveikos mitybos specialistus, kad šie pasidalintų patarimais. Sportas prasideda ne nuo stadiono, salės ar baseino, o nuo požiūrio į sveikatą, mitybą“, – sakė M. Bilius.