Mindaugas Bilius: kantrybės, susitelkimo, sveikatos, pergalių

Mindaugas Bilius: kantrybės, susitelkimo, sveikatos, pergalių

Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius (Alfredo Pliadžio nuotr.)

Mielieji,

2020-ieji pasauliui ir Lietuvai atsiuntė iššūkių, su kuriais susidursime ir artėjančiais metais. Vis dėlto tikiu, kad bendromis jėgomis išeisime iš sudėtingos situacijos, ir 2021-ieji atneš daugiau šviesos, bendravimo ir įprastų kasdienių dalykų, kuriuos dabar pradėjome vertinti kitaip nei anksčiau, juos branginti.

Sportui ir sportininkams nueinantys metai buvo nelengvi: uždarytos arenos, nukelti svarbiausi renginiai, tarp jų ir Tokijo vasaros žaidynės. Bet džiugina tai, kad šioje nežinomybėje išlikome stiprūs, nepalūžome ir visi kartu atradome gerų dalykų, įgyvendinome progresyvias idėjas, projektus.

Man metų įvykiu tapo Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas. Palangos stadione tvyrojusi atmosfera, žiūrovų palaikymas, visa tai buvo nerealu. Dar smagiau tai, jog čempionate pirmąkart dalyvavo stipriausi Lietuvos paralimpinės rinktinės lengvatlečiai, varžėsi su sveikaisiais. Netrukus tą patį pamatėme Lietuvos dviračių plento čempionate Jonavoje, kur buvo duotas istorinis startas negalią turintiems šio sporto entuziastams. Galiausiai, praėjusią savaitę geriausi paralimpinės rinktinės plaukikai startavo Lietuvos plaukimo čempionate Klaipėdoje. Ačiū visiems, kurie prisidėjo prie integruotų varžybų. Paralimpiečių misija nesibaigia arenose, jų žinutė keliauja plačiai. Tikiu, ji įkvėps ne vieną žmogų su negalia.

Šiais metais Lietuvos paralimpinis komitetas mini 30-ies metų gyvavimo jubiliejų. Jį atšvęsime kitąmet Paralimpiečių krantinėje, kuri įsikurs Vilniaus centre, šalia Neries upės. Atšvęsime kartu su paralimpinių žaidynių prizininkais. Jų Lietuva iš viso turi 24, o paralimpinių medalių – net 37.

Labai norisi, kad buvusių ir dabartinių paralimpiečių pavyzdžiu sektų kuo daugiau žmonių, gyvenančių su negalia. Žinau, kad dažnas apie tai pagalvoja, tačiau nedrįsta. Priežastys įvairios – ir vidinės, ir išorinės.

Kliūtis, tikiu, padės įveikti sporto infrastruktūros prieinamumo didinimo projektas, kurio metu objektus, draugiškus žmonėms su negalia, žymi specialus lipdukas su Lietuvos paralimpinės rinktinės „Parateam Lietuva“ simboliu – gile. Gilė jau pradėjo savo kelionę per Lietuvą, o kitais metais planuojama sukurti virtualų žmonėms su negalia prieinamų arenų, stadionų, salių, maniežų žemėlapį.

Už palaikymą šioje kelionėje dėkoju Lietuvos paralimpinio komiteto partneriams ir rėmėjams. Jūs net tokiu sudėtingu metu liekate kartu su mumis, tikite mūsų idėjomis ir padedate jas įgyvendinti.

Ačiū sportininkams. Šiemet jūs patyrėte didelę nežinomybę, bet pademonstravote neįtikėtiną kantrybę, stiprybę ir užsispyrimą. Kitais metais jūsų laukia šventė – Tokijo žaidynės. Kartu sieksime kuo geresnio pasirengimo šioms žaidynėms ir sėkmingų startų Japonijoje. Organizatoriai daro viską, kad šios žaidynės būtų saugios. Žinodamas nuostabų japonų mentalitetą, neabejoju, taip ir bus.

Paralimpinio sporto bendruomenei, visiems Lietuvos žmonėms linkiu ramių ir, svarbiausia, sveikų šventų Kalėdų ir Naujųjų metų. Kantrybės, susitelkimo, sveikatos, pergalių.

Mindaugas Bilius, Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas