Italijoje – rekordas, normatyvas ir prizinės vietos

Trys Lietuvos lengvaatlečiai dalyvavo balandžio 16-18 d. Italijoje vykusiose “Grand Prix” serijos varžybose ir užėmė prizines vietas. Regėjimo negalią turintis Petras Krapikas buvo greičiausias 400 metrų bėgime, o judėjimo negalią turintys Eugenijus Vaičaitis ir Raimondas Dabužinskas užėmė prizines vietas atitinkamai disko metimo ir ieties metimo varžybose.

Pirmas iš lietuvių Jesole startavęs P. Krapikas T13 klasės 400 metrų bėgimo rungtyje finišą pasiekė greičiausiai iš visų šioje rungtyje startavusių sportininkų – per 55.90 sek.

Petras Krapikas

Iš kauniečio antrą varžybų dieną estafetę perėmė E. Vaičaitis, kuris F34 klasėje rutulį nustūmė 7 m 94 cm ir liko šalia nugalėtojų pakylos – užėmė ketvirtą vietą.

Eugenijus Vaičaitis

Tarptautinėje arenoje su Lietuvos vėliava debiutavęs kaunietis Raimondas Dabužinskas F52 klasėje diską nuskraidino 8 m 25 cm ir užėmė trečią nugalėtojų pakylos laiptelį.

Ramondas Dabužinskas (Marco Mantovani nuotr.)

Lietuvos sportininkų pasirodymą Jesole skambiu akordu baigė E. Vaičaitis. Deimanto Jusio auklėtinis ietį nuskraidino 19 m 16 cm, pasiekė asmeninį rekordą ir įvykdė Europos čempionato normatyvą. Be to, jo mestas įrankis skriejo toliausiai tarp F34 klasės sportininkų.

“Džiaugiamės, kad visi sportininkai Italijoje įvykdė jiems keltas užduotis. Eugenijus Vaičaitis čia atvyko Europos čempionato normatyvo ir jį pasiekė. Petras Krapikas turėjo prasitęsti klasę, tai ir padarė, be to, buvo greičiausias savo rungtyje, o tai labai džiugina. Raimondas Dabužinskas debiutavo ir gavo F52 klasę, kurioje pirmą kartą tarptautinėse varžybose atstovavo Lietuvai“, – pasakojo Lietuvos paralimpinio komiteto plėtros vadovė Asta Narmontė.

Svarbiausi startai lengvaatlečių laukia birželio 1-5 d. Lenkijoje vyksiančiame Europos čempionate. Iki jo dar laukia vienas “Grand Prix” etapas Senajame žemyne – Šveicarijoje. O dar vienas “Grand Prix” etapas, turėjęs vykti Paryžiuje, buvo atšauktas dėl sudėtingos COVID-19 pandemijos situacijos.