LASUC paralimpiadoje – čempionų dėmesys vaikams

LASUC paralimpiadoje – čempionų dėmesys vaikams

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centre (LASUC) įvykusiame renginyje mokiniai susipažino su paralimpinio sporto istorija, paralimpinėmis sporto šakomis, taip pat metė iššūkį varžybose paralimpiniams čempionams, Europos čempionato prizininkams. Renginį organizavo Lietuvos paralimpinis komitetas, aklųjų ir silpnaregių sporto klubas „Šarūnas“.

Renginyje savo patirtimi su vaikais dalinosi 2016 m. Rio de Žaneiro paralimpiniai čempionai golbolininkai Justas Pažarauskas ir Mantas Brazauskis, 2018 m. Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionato sidabro medalininkas Ramūnas Verbavičius, paralimpinis čempionas ir Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius, generalinis sekretorius Paulius Kalvelis.

„Renginys mums labai svarbus, nes viena iš Lietuvos paralimpinio komiteto veiklos krypčių yra supažindinti vaikus su paralimpiniu judėjimu. Tikime, kad taip mes auginame jaunąją kartą, iš kurios ateityje išaugs ne vienas ir ne du paralimpiečiai“, – pasakojo P. Kalvelis.

 

Dviems šimtams renginio dalyvių buvo pristatytas aklųjų futbolas, bočia. Vyko keturių sporto šakų, tarp jų golbolo ir šoudauno (aklųjų stalo teniso) varžybos. Dalyviai varžėsi sporto viktorinoje.

„Bendravimas su vaikais, jaunimu visada įkvepia. Neabejoju, kad sportininkų istorijos įkvepia vaikus. Mokyklose lankausi nuolat ir manau, kad tai yra labai svarbu. Turime kuo plačiau skleisti paralimpines idėjas, pasakoti apie neįgaliųjų sportą, kad apie mus sužinotų kuo daugiau žmonių“, – sakė M. Bilius.

LASUC paralimpiadoje apsilankė ir Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sporto federacijos prezidentas Juozas Miliauskas ir generalinė sekretorė Neringa Balčiūnienė.