Lietuvos akmenslydžio čempionate – istorinis atletų su negalia žygis

Lietuvos akmenslydžio čempionate – istorinis atletų su negalia žygis

Praėjusį savaitgalį Elektrėnuose įvykusiame Lietuvos akmenslydžio čempionate savo jėgą parodė negalią turinčių sportininkų komanda iš Kauno „A. Daškevič – Forsarus“. Vežimėlių akmenslydininkai už nugarų paliko ne vieną sveikųjų sportininkų komandą ir iškovojo istorinę antrą poziciją.

Grupės etape „A. Daškevič – Forsarus“ su dviem pergalėmis ir trimis pralaimėjimais užėmė ketvirtą vietą, leidusią tęsti kovą pusfinalyje. Kauniečiams pusfinalis nebuvo riba, jie 7:6 nugalėjo P. Rymeikio „MC Hammer“ akmenslydininkus ir, visų nuostabai, atsidūrė Lietuvos čempionato finale.

Lemiamoje kovoje dėl čempionų titulų „A. Daškevič – Forsarus“ akmenslydininkai 1:6 turėjo pripažinti Arūno Skrolio „De arch – Arena“ komandos pranašumą, bet ledą paliko aukštai iškeltomis galvomis.

„Varžybų išvakarėse komandos kapitonas Andrius sako: žaisime finale. Visi palinksėjome, pasijuokėme ir tiek. Kitą dieną patekome į finalą, o kapitonas mums: ką aš jums sakiau?”, – po istorinio žygio pasakojo naujai iškeptų Lietuvos vicečempionų komandos treneris Paulius Krauza.

„Sveikinimai komandai, kuri įrodė, kad negalia neparodo, kas mes esame ir nieko apie mus nepasako. Apie mus kalba tik pasiekimai. O šios komandos pasiekimai akivaizdūs. Jie šaunuoliai. Tokios pergalės griauna dešimtmečiais įsisenėjusius stereotipus apie žmones, gyvenančius su negalia“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Vežimėlių ekipai atstovavo Eugenijus Pyževskis, Jurijus Savickis, Reda Pociūtė ir Andrejus Daškevičius.