Lietuvos čempionate – sėkmingi šalies paraatletų grybšniai

Lietuvos čempionate – sėkmingi šalies paraatletų grybšniai

Edgaras Matakas, Gabrielė Čepavičiūtė ir Karolina Voiciukaitė sėkmingai pasirodė Lietuvos čempionate Klaipėdoje, kur varžėsi su geriausiais šalies atletais. Uostamiestyje krito ir asmeniniai, ir šalies rekordai, o jų autoriai buvo patenkinti savo pasiekimais nacionalinėse pirmenybėse. Klaipėdoje pasiekti plaukikų rezultatai bus įskaityti Tarptautinio paralimpinio komiteto pasaulio reitinge.

Ramūno Leono auklėtinis Edgaras Matakas plaukė 50 metrų laisvu stiliumi (26,17 sek.), 100 metrų laisvu stiliumi (59,81 sek.) ir 50 metrų peteliške (30,85 sek. – Lietuvos aklųjų ir silpnaregių rekordas).

„Ypač gerai vertinu pasirodymą 50 metrų plaukime laisvu stiliumi, nes pavyko pagerinti laiką, užfiksuotą prieš kelias savaites Berlyne vykusiame pasaulio serijos varžybų etape. Be to, šioje distancijoje aš dabar sugrįžau į pasaulio reitingo viršūnę.

Dabar, iki pasaulio čempionato Madeiroje birželį, laukia darbas, darbas ir dar kartą darbas. Tikriausiai su treneriu didinsime krūvius. Kas dėl tarpinių startų iki planetos pirmenybių, tai kol kas apie tai dar nieko nežinau, planą sudaro treneris, aš jį vykdau“, – sakė Tokijo paralimpinių žaidynių prizininkas E. Matakas.

Rasos Mažutaitienės treniruojama Gabrielė Čepavičiūtė startavo 100 metrų nugara rungtyje (1 min. 37.27 sek.) ir 50 metrų nugara distancijoje (47,12 sek.).

Pasak trenerės, judėjimo negalią turinti Gabrielė sparčiai artėja prie rezultatų, demonstruotų iki stuburo operacijos, atliktos praėjusiais metais.

„Gabrielė tikrai džiugina. Taip išėjo, kad pastaruoju metu varžybose dalyvaujame kas tris savaites. Tai ji kiekviename starte 100 metrų distancijoje gerina rezultatą 2-3 sekundėmis, o tai yra labai ryškus progresas, kuris labai džiugina ir teikia daug vilčių“, – komentavavo R. Mažutaitienė.

Arnoldo Januškevičiaus auklėtinė Karolina Voiciukaitė dalyvavo 100 metrų nugara varžybose (1 min. 33. 49 sek.)

„Mums tai buvo debiutinės varžybos kartu su sveikaisiais sportininkais. Aišku, tai – neįkainojama patirtis. Pavyko pagerinti asmeninį rezultatą, o tai džiugina. Kažkokių didelių tikslų šioms varžyboms nekėlėme, noras buvo kaupti patirtį, dalyvaujant tokio lygio varžybose“, – pasakojo A. Januškevičius.

Regėjimo negalią turinti Karolina anksčiau šiais metais debiutavo pasaulio serijos varžybose Italijoje, kur praėjo klasifikacijos procesą ir gavo teisę varžytis tarptautiniame lygyje.

E. Matakui ir G. Čepavičiūtei tai buvo jėgų pasitikrinimas prieš birželį Portgalijoje, Madeiros saloje vyksiantį pasaulio žmonių su negalia plaukimo čempionatą.

Pernai Madeiroje vykusiame Europos čempionate E. Matakas iškovojo tris aukso medalius.