Lietuvos plaukimo žiemos pirmenybėse – paralimpinės rinktinės sportininkų rekordai

Lietuvos plaukimo žiemos pirmenybėse – paralimpinės rinktinės sportininkų rekordai

Klaipėdoje prasidėjusiose Lietuvos plaukimo žiemos pirmenybėse startavę Edgaras Matakas ir Mindaugas Dvylaitis užfiksavo asmeninius bei Lietuvos aklųjų ir silpnaregių rekordus. Paralimpinės rinktinės plaukikams šios varžybos – kontrolinis startas prieš atranką į Tokijo žaidynes.

S11 klasėje besivaržantis Mindaugas Dvylaitis startavo 100 metrų nugara rungtyje ir distanciją įveikė per 1 min. 17,19 sek. Tai – beveik sekunde geresnis laikas nei ankstesnis šalies aklųjų ir silpnaregių rekordas.

Be to, M. Dvylaitis pasiekė paralimpinį normatyvą. Vis tik šis rezultatas yra neoficialus, nes Lietuvos plaukimo žiemos pirmenybės nėra įtrauktos į Tarptautinio paralimpinio komiteto kalendorių.

„Pagaliau, pagaliau, juk kažkada reikėjo, kiek galima. Vis tik turiu pasakyti, kad tai tikrai ne aukščiausias rezultatas, kokį galiu parodyti, nes šiuo metu daug eksperimentuojame su technika. Tai – ne riba, nes, galima sakyti, visai nesirengėme konkrečiai šioms varžyboms, o daugiau eksperimentavo ir žiūrėjome, kaip gaunasi kai kurie dalykai. Be to, iki šiol treniravomės trumpame vandenyje, todėl prognozuoti, kaip seksis ilgame baseine, buvo labai sunku“, – sakė trenerės Ditos Kareckienės auklėtinis.

Rekordiniu tempu finišą pasiekė ir Edgaras Matakas, startavęs 100 metrų krūtine plaukime ir sugaišęs 1 min. 16,78 sek. Tai – 0,11 sek. greičiau nei ankstesnis kauniečio ir šalies aklųjų ir silpnaregių rekordas.

2016 m. Rio de Žaneiro paralimpinių žaidynių dalyvis įsitikinęs, kad galėjo plaukti dar greičiau.

„Į Klaipėdą atvykome šiandien anksti ryte. Buvo juntamas nuovargis, jaučiausi lyg būčiau ne savose rogėse. Tiesą sakant, atrodė, kad vos iš baseino išlipau. Žinau, kad galėjau būti greitesnis. Sunku lyginti trumpą ir ilgą vandenį, bet per treniruotes trumpame baseine šią distanciją esu plaukęs per 1 minutę 14 sekundžių. Taigi, kaip ir džiaugiuosi, bet žinau, kad padariau ne viską“, – įspūdžiais dalijosi trenerio Ramūno Leono treniruojamas paralimpietis.

E. Matakas neslepia, kad penktadienį norėtų pagerinti asmeninį rekordą ir 50 metrų krūtine rungtyje. Šeštadienį kauniečio dar laukia startas 50 metrų laisvu stiliumi rungtyje.

Kartu su E. Mataku 100 metrų krūtine rungtyje startavo jaunasis Danielius Mikalauskas. Regėjimo negalią turintis plaukikas distanciją įveikė per 1 min. 37,67 sek.

100 metrų nugara rungtyje dalyvavo Gabrielė Čepavičiūtė. S6 klasėje besivaržančios kaunietės laikas – 1 min. 37,30 sek.