Olimpinėje dienoje – varžytuvės su neįgaliųjų sporto žvaigždėmis

Olimpinėje dienoje – varžytuvės su neįgaliųjų sporto žvaigždėmis

Birželio 1 d., šeštadienį geriausių Lietuvos sportininkų ir tūkstančių sporto entuziastų keliai suks į Klaipėdą, kurią sudrebins Olimpinės dienos renginiai. Uostamiesčio gyventojai ir svečiai turės išskirtinę galimybę išmėginti jėgas net 100 rungčių. Tarp jų ir neįgaliųjų sporto šakose: tinklinyje sėdint, rutulio stūmime iš kėdutės, vežimėlių krepšinyje, šoudaune.

Olimpinės dienos dalyvius Danės upės pakrantėje pasitiks ir geriausi šių neįgaliųjų sporto šakų atletai. Rutulio stūmimo iš kėdutės patarimus dalins Europos vicečempionas Ramūnas Verbavičius.

„Pernai Panevėžyje vos spėjome suktis. Norinčių pabandyti stumti rutulį iš kėdutės buvo labai daug. Tikrai smagu, o vienintelis minusas tai, kad nepasiėmėme kremo nuo saulės (juokiasi – red.). Žmonės ateidavo ne vien dėl „varnelės“, kad rungtyje sudalyvauta. Nemažai dalyvių mane žinojo, prisistatyti nereikėjo. Kitiems papasakojau apie save, savo pasiekimus. Matau, kad neįgaliųjų sportas vis labiau žinomas“, – pasakojo R. Verbavičius, šiemet į Klaipėdą atvyksiantis iš gimtojo Kauno.

Ramūnas Verbavičius

R. Verbavičiui talkins draugai Lietuvos neįgaliųjų lengvosios atletikos rinktinėje: Europos čempionato prizininkas Egidijus Valčiukas, dukart Senojo žemyno čempionas Andrius Skuja, pasaulio ir Europos čempionatų prizininkas Donatas Dundzys.

„Atvyksime padėti Ramūnui, pasivaržysime su renginio dalyviais, surengsime kokias mini varžybėles, žodžiu, gerai praleisime laiką. Kviečiu visus atvažiuoti į Klaipėdą ir dalyvauti Olimpinėje dienoje, nes geresnės vietos praleisti šį savaitgalį tikrai nebus“, – entuziazmą rodė E. Valčiukas.

Egidijus Valčiukas ir Andrius Skuja

Bene didžiausio populiarumo tarp neįgaliųjų sporto šakų per pastaruosius metus Olimpinėje dienoje sulaukia šoudaunas – aklųjų stalo tenisas. Prie specialaus stalo pernai Panevėžyje driekėsi eilės. Šiemet Klaipėdoje sporto entuziastams šoudauno paslaptis atskleis daugkartiniai šios sporto šakos Lietuvos čempionai Mindaugas Dvylaitis ir Oksana Dobrovolskaja.

„Matome, kad žmonėms neįgaliųjų rungtys įdomios, dažnai neįprastos. Norime, kad Olimpinės dienos dalyviai apie šias sporto šakas sužinotų iš geriausiųjų, todėl šiemet nusprendėme pakviesti į Klaipėdą kuo daugiau mūsų sportininkų. Kiekvienas šventės dalyvis galės ne tik sužinoti apie šias sporto šakas, bet ir mesti iššūkį geriausiems, asmeniškai susipažinti su Lietuvos neįgaliųjų sporto veidais. Klaipėda irgi garsi paralimpiečiais, uostamiesčiui atstovauja Ramunė Adomaitienė, Augustas Navickas“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Mindaugas Bilius

Jubiliejinį 30-ąjį kartą rengiamoje Olimpinėje dienoje veiksmas prasidės šeštadienį 8 val. ryte, kai registracijos palapinėje galima bus atsiimti dalyvio pasus. Net 100 skirtingų sporto veiklų kiekvienas galės išbandyti nemokamai, o svečiai surinktus taškus dienos pabaigoje keis į medalius, prizus.

Renginio dalyviai galės mėgautis nemokamu Monikos Pundziūtės-Monique koncertu, dalyvauti sveikuoliškose dūzgėse antrajame Melnragės paplūdimyje.

Visa informacija apie Olimpinę dieną: www.lteam.lt