Paryžiaus žaidynėse – rekordinis moterų skaičius

Paryžiaus žaidynėse – rekordinis moterų skaičius

2024 m. Paryžiaus vasaros paralimpinėse žaidynėse startuos rekordinis moterų sportininkių skaičius. Moterys pasidalins 235 medalių komplektus – 8 daugiau nei 2020 m. Tokijo paralimpinėse žaidynėse. Dėl medalių Prancūzijoje varžysis mažiausiai 1859 sportininkės – 77 daugiau nei startavo Japonijoje.

Tai – beveik dvigubai daugiau nei 2000 m. Sidnėjaus vasaros paralimpinėse žaidynėse, kuriose moterims buvo skirta 990 vietų. 235 medalių komplektai – net 28 proc. daugiau nei 2004 m. Atėnų paralimpinėse žaidynėse, kuriose moterys kovojo dėl 183 medalių komplektų.

Tarptautinis paralimpinis komitetas (TPK) paskelbė, kad Paryžiaus vasaros paralimpinėse žaidynėse iš viso dalyvaus 4400 paraatletų, kurie pasidalins 549 medalių komplektus 22 sporto šakose.

Siekdamas į varžybas įtraukti kuo daugiau paraatletų su dideliais specialiaisiais poreikiais, TPK padidino medalių komplektų skaičių trijose sporto šakose: bočioje, dziudo imtynėse ir irklavime.

„Paryžiaus žaidynėse įgyvendinsime dvi paralimpines ambicijas suteiksime daugiau galimybių varžytis moterims ir sportininkams su dideliais specialiaisiais poreikiais.

Per 25 metus moterų paralimpinėse žaidynėse beveik padvigubės. Tai – žaibiškas progresas, tačiau mūsų laukia dar daug darbo.

Patvirtinus Paryžiaus žaidynių programą, nacionaliniai komitetai ir atletai jau gali pradėti pasirengimą 2024 m. paralimpinėms žaidynėms, kurios bus nuostabios“, – sakė TPK prezidentas Andrew Parsonsas.

Nuspręsta nuo 10 iki 8 sumažinti dalyvių skaičių visų penkių komandinių sporto šakų turnyruose. Viena šių sporto šakų – golbolas. Lietuvos vyrų golbolo rinktinė yra iškovojusi keturis paralimpinius medalius: 2000 m. Sidnėjuje ir 2008 m. Pekine sidabrą, 2016 m. Rio de Žaneire auksą, 2021 m. Tokijuje bronzą.

„Lietuvos vyrų golbolo rinktinei, kaip ir kitų šalių komandoms, tai reiškia viena – dar didesnę konkurenciją ir sunkesnį kelią į paralimpines žaidynes. Kelialapių dalybos prasidės jau 2022 m. vasarą pasaulio čempionate, kur lietuviai turės pirmą galimybę iškovoti bilietą į Paryžių.

Džiugu, kad žaidynėse daugėja moterų, o paralimpinis judėjimas sparčiai artėja prie didžiojo tikslo – visiškos lyčių lygybės. Šia kryptimi visi – neįgaliųjų ir aklųjų sporto federacijos, paralimpinis komitetas – turime dirbti ir Lietuvoje“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Paryžiaus vasaros paralimpinės žaidynės vyks 2024 m. rugpjūčio 28 d. – rugsėjo 8 d. Prancūzijoje.