Seime organizuojamas Lietuvos sporto ateities forumas

Seime organizuojamas Lietuvos sporto ateities forumas

Rytoj, spalio 13 d., 10 val. Konferencijų salėje (Seime III r.) vyks olimpiečių inicijuotas forumas, skirtas Lietuvos sporto ateičiai. Renginyje apie sporto iššūkius ir sprendimus kalbės žinomi šalies atletai, treneriai, medikai, sporto bendruomenės atstovai bei politikai.

2021 m. spalio 12 d. pranešimas žiniasklaidai

„Sportininkai imasi iniciatyvos, nes mūsų negirdi. Tuo tarpu grįžę iš Tokijo olimpinių žaidynių sulaukėme kritikos, kad rezultatai prasti, kad kaltas vienas ar kitas, kad reikia skubių permainų, tačiau niekas neklausia, kodėl taip nutiko. Susidariusi situacija mums kelia nerimą. Tad nutarėme nieko nelaukti ir patys ieškoti galimybių šalies sporto ateičiai sukurti“, – sakė vienas iš forumo iniciatorių olimpinis vicečempionas irkluotojas Mindaugas Griškonis.

Anot jo, Lietuvos sporto bendruomenė buvo ignoruojama ilgus metus, vieną skubotą reformą keisdavo kitos, kurios padarinius sportininkai jaučia iki šiol. Sporto politikos funkcijos nuo vienos ministerijos perkeltos kitai, o dabar Seime svarstomi sporto finansavimo klausimai, kurie turės itin didelę reikšmę visai sporto bendruomenei, nors apie tai su ja net nediskutuota.

„Lietuvos olimpinis sporto centras buvo sunaikintas nepasiūlius jokios alternatyvos. Tuomet su mumis – sportininkais – tartasi nebuvo, o skaudžias pasekmes jaučiame. Šis forumas – mūsų pirmas žingsnis į sporto ateitį, kuriuo siekiame sutelkti dirbti visus kartu, o ne skaidant. Juk kalbame apie Lietuvos sporto ateitį, medalius, skambantį himną ar plevėsuojančią vėliavą pasaulio stadionuose“, – sakė M. Griškonis.

Lietuvos sporto ateities forumą M. Griškonis organizuoja kartu su olimpine čempione penkiakovininke Laura Asadauskaite-Zadneprovskiene ir pasaulio čempione dviratininke Simona Krupeckaite. Forumą globoja Prezidentas Valdas Adamkus ir Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Rytoj vyksiančiame renginyje patirtimi apie sportininkams tenkančius iššūkius pasidalys ir olimpinis medalininkas baidarininkas Aurimas Lankas, buriuotoja Viktorija Andrulytė, dziudo imtynininkė Sandra Jablonskytė. Trenerių problematiką pristatys disko metiko Andriaus Gudžiaus treneris Vaclovas Kidykas, regbio treneris Irmantas Kukulskis ir penkiakovininkės L. Asadauskaitės-Zadneprovskienės treneris Andrejus Zadneprovskis.

Tuo tarpu apie medicininio ir mokslinio aptarnavimo problemas ir iššūkius kalbės Lietuvos olimpinės rinktinės vyriausiasis gydytojas Dalius Barkauskas, o įžvalgomis apie numatomų finansavimo modelio pokyčių reikšmę olimpiniam ir paralimpiniam sportui pasidalys Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė ir Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė ir Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Virgilijus Alekna forume yra pakviesti kalbėti apie sporto plėtrai būtinus pokyčius ir svarbų valstybės indėlį.

Renginį bus galima stebėti Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

Forumo programa

Daugiau informacijos:

Forumo iniciatorius olimpinis vicečempionas irkluotojas Mindaugas Griškonis

El. p. min.griskonis@gmail.com