Trakų golbolo turnyre – sidabras Lietuvos vyrams ir jaunimui

Trakų golbolo turnyre – sidabras Lietuvos vyrams ir jaunimui

Tarptautiniame Trakų golbolo turnyre Lietuvos vyrų ir jaunimo golbolo komandos iškovojo po sidabro medalių komplektą. Geriausiu turnyro puolėju tapo 36 įvarčius pelnęs Nerijus Montvydas, jaunimo grupėje – 50 kamuolių įridenęs Normantas Prušinskas.

Turnyro nugalėtoja tapo Ukrainos vyrų 2-oji komanda, trečiąją vietą užėmė Ukrainos 1-oji komanda. Į dvi komandas pasidalinusi nacionalinė Lietuvos vyrų golbolo rinktinė, dabartinė paralimpinė čempionė, pralaimėjo ir kovoje dėl aukso (8:9), ir dėl bronzos (5:7).

Kuo daugiau klaidų padarome bandydami naujas taktikas draugiškuose turnyruose, tuo geriau galime pasiruošti reikšmingiems, oficialiems čempionatams, kurių kitąmet laukia net du – tai galimybė kvalifikuotis į Tokijo paralimpines žaidynes. Tad tarptautinis Trakų golbolo turnyras mums kaip laiptelis eksperimentuojant ir stiprinant gynybą bei puolimą“, – pasibaigus turnyrui sakė Lietuvos nacionalinės vyrų golbolo rinktinės treneris Šarūnas Jukna.

Sekmadienį turnyre susidariusią situaciją žūrovai pavadino drama: dėl atsinaujinusios sportinės traumos bronzos rungtynėse nebegalėjo žaisti vienas iš trijų Lietuvos 1-osios komandos narių, paralimpinis čempionas Mantas Panovas ir iškilo grėsmė, kad bronzos rungtynės neįvyks, o Lietuvos komanda automatiškai pralaimės, nes pagal golbolo taisykles rungtynes privalo pradėti trys žaidėjai, o dėl traumos liko tik du. Draugiškų rungtynių jėga ir žavesys atsiskleidė ir sulaukė žiūrovų padėkos bei aplodismentų, kai bronzos rungtynių Lietuvos priešininkė Ukrainos 1-oji komanda pasiūlė lietuviams „atiduoti“ savo atsarginį žaidėją, tam, kad abi komandos galėtų kovoti dėl bronzos lygiomis sąlygomis, turėdamos po tris sportininkus.

Mes atvykome į Lietuvą, kad žaidėjai įgytų kuo daugiau aukščiausio lygio praktikos, todėl ir mums geriau, kad Ukrainos atletas žaidė Lietuvos komandoje, užuot sėdėjęs ant atsarginių žaidėjų suolelio“, – po pergalės kalbėjo Ukrainos golbolo rinktinės treneris Fedir Dubrovin.

Keturias dienas Trakuose vykęs tarptautinis golbolo turnyras yra laiptelis Lietuvos vyrų golbolo rinktinei ruošiantis svarbiausioms kitų metų varžyboms – atrankai į Tokijo paralimpines žaidynes. Lietuviai turės dar du šansus patekti į paralimpiadą – liepos mėnesį IBSA atrankiniame turnyre JAV ir spalio mėnesį Europos čempionate Vokietijoje. Iš abiejų renginių į paralimpiadą pateks pirmasias vietas laimėjusios komandos.

Lietuvos olimpinio sporto centro Trakų irklavimo bazės salėje vykusiame turnyre dalyvavo 8 vyrų ir jaunimo golbolo komandos iš 5 šalių: Latvijos, Lietuvos, Moldavijos, Ukrainos ir Vokietijos.

Lietuvos vyrus atstovavo golbolo rinktinės nariai: Marius Zibolis, Mantas Brazauskis, Mantas Panovas, Artūras Jonikaitis, Justas Pažarauskas ir Nerijus Montvydas.

Jau antrą kartą tarptautiniame Trakų golbolo turnyre dalyvavusią Lietuvos jaunimo rinktinę sudarė pagrinde Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro moksleiviai, treniruojami Vyganto Mockūno, tai: Normantas Prušinskas, Ernestas Kačiulis, Alfredas Bystrickis, Deivdas Mockus, Arijus Kalinauskas ir Gabrielė Eglinskaitė.

Jaunimo grupėje nugalėtojais tapo Vokietijos komanda, lietuviai – antri, o latviai – treti.

Tarptautinį Trakų golbolo turnyrą organizuoja Lietuvos golbolo teisėjų asociacija.