Vietoje atšaukto Tokijo maratono – startas Barselonoje

Vietoje atšaukto Tokijo maratono – startas Barselonoje

Dėl koronaviruso grėsmės atšauktas Tokijo maratonas sujaukė Aušros Garunkšnytės planus, bet neilgam. Vietoje varžybų Tokijuje A. Garunkšnytė ir jos treneris Linas Balsys pasirinko Barselonos maratoną. Šios varžybos vyks dviem savaitėmis vėliau – kovo 15 d., todėl tandemas turėjo koreguoti treniruočių planus, kad maratonininkė sportinės formos piką pasiektų laiku.

Aušra Garunkšnytė ir Linas Balsys © Alfredas Pliadis foto

„Treniruočių kilometražas, atkarpos, krūviai – viskas buvo planuojama taip, kad Aušra atsigautų iki kovo 1 d. Dabar viskas nusikelia, todėl šią savaitę pabaigiame, o toliau teko perplanuoti treniruotes iki kovo 15 d. Kol kas sunku pasakyti, kaip tai atsilieps Aušros organizmui“, – sakė L. Balsys.

Alternatyvos teko skubiai ieškoti po to, kai Tokijo maratono organizatoriai paskelbė, jog varžybose vietoje planuotų 38 tūkst. atletų dalyvaus tik apie pora šimtų elitinių sportininkų.

„Pasitarėme su kitais bėgikais, kurie sakė, kad Barselonos maratonas neblogas, o trasa pakankamai gera. Be to, tai – vienas iš geriausių variantų, nes jis nėra tolimas, dėl to po to lieka laiko pailsėti ir toliau ruoštis paralimpinėms žaidynėms.

Šiaip viskas beveik idealu, nes oras Tokijuje ir Barselonoje panašus. Išskyrus laiko skirtumą, trasos raižytumą, kitus niuansus, kuriuos būtume patyrę Japonijoje.

Na, bet abu miestai arti vandens, todėl kažkokių kalnų ar kalvų nelabai turėtų būti. Šituos dalykus norėjome akcentuoti Tokijuje – apžiūrėti miesto ir trasos reljefą“, – dėstė L. Balsys.

Anot stajerės trenerio, variantai buvo du – Barselonos maratonas kovo 15 d. arba Romos maratonas kovo 29 d. Barselona buvo pasirinkta vadovaujantis ir asmenine L. Balsio patirtimi.

„Man pačiam teko bėgti Romoje. Kiek atsimenu, nemažai trasos driekiasi senamiesčio gatvėmis, grįstomis akmenimis. Silpnaregiams tokia trasa nepalanki“, – aiškino L. Balsys.

A. Garunkšnytė kelialapį į 2020 m. Tokijo paralimpines žaidynes iškovojo pernai, pirma iš lietuvių. Be stajerės, bilietą į žaidynes dar turi Lietuvos vyrų golbolo rinktinė.

A. Garunkšnytė taps pirmąja Lietuvos moterimi istorijoje paralimpinių žaidynių maratono rungtyje. Jos treneris L. Balsys – buvęs paralimpietis, Atėnų žaidynių prizininkas maratono rungtyje.

Maratonininkė 2019 m. „Parateam Lietuva“ apdovanojimuose iškovojo „Metų proveržio“ titulą, o jos treneris L. Balsys triumfavo „Metų trenerio“ nominacijoje.